Nastolatki spoza boiska

2017-09-01

Pomysł: Wsparcie dziewcząt opuszczających zakład poprawczy w usamodzielnieniu się poprzez edukację i uzyskanie uprawnień zawodowych w zakresie sportu i rekreacji.

Cel: W ciągu trzech lat pomoc w powrocie do samodzielnej gry w społeczeństwie 6 dziewczynom opuszczającym zakład poprawczy.

Budżet: 30 000 PLN [~7 150 EUR]

Partnerzy: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, ZPiSN w Koronowie

Wartości: Szacunek, Transparentność, Różnorodność, Praca zespołowa i Edukacja

Pomagamy ludziom w potrzebie

W ramach projektu "Nastolatki spoza boiska" Fundacja Cinco Colores nawiązała współpracę z Zakładem Poprawczym i Schroniskiem dla Nieletnich w Koronowie. Zakład prowadzi resocjalizację nastolatek i młodych dorosłych dziewcząt do 21 roku życia. Dziewczyny pragną wrócić do gry na właściwe boisko i potrzebują wsparcia w usamodzielnieniu się po wyjściu na wolność.

""Aby stać się mistrzem, musisz w siebie wierzyć wtedy, kiedy nikt inny już nie będzie". - Sugar Ray Robinson.

Dziewczyny otrzymały stypendia i możliwość zdobycia zawodu instruktorek fitness w WSG w Bydgoszczy, a przez to szansę na szybie usamodzielnienie się po opuszczeniu zakładu.

Dziewczyny, prócz możliwości zdobycia zawodu jako instruktor fitness otrzymały wsparcie profesjonalnej pani psycholog, która wspierała je w procesie usamodzielniania się.