KIM JESTEŚMY?

Cel, misja i wizja

"Nie ważne jak wolno idziesz tak długo, dopóki się nie zatrzymujesz". - Konfucjusz

Celem tego projektu jest pomoc poprzez sport osobom marginalizowanym społecznie, ale ze świadomością, że uśmiech na czyjejś twarzy przez "90 minut" to za mało. Konieczne jest stanie się łącznikiem działań pomiędzy podmiotami państwowymi i organizacjami sportowymi, które mogą stworzyć długoterminowy plan strategiczny, który wpłynie na odwrócenie negatywnych trendów w społeczeństwie. Ze względu na duże doświadczenie, zarówno w sektorze rządowym, jak i prywatnym Cinco Colores, służy jako pośrednik między organizacjami rządowymi a podmiotami prywatnymi w celu maksymalizacji wpływu sportu na społeczne inicjatywy rozwojowe.

MISJA: Wspieramy poprzez sport osoby marginalizowane społecznie!

WIZJA: Tworzymy międzynarodową sieć kontaktów "DIGNITY NETWORK", bo godność ludzka ma znaczenie.

Małe kroki, ale wielkie zmiany

W świecie, gdzie ideologie polityczne, różnice kulturowe, uprzedzenia i bariery językowe wydają się tworzyć podziały, sport to potężne narzędzie, które często jest całkowitym ich przeciwieństwem: łączy ludzi. Masowe imprezy sportowe takie jak Igrzyska Olimpijskie, czy Mistrzostw Świata FIFA służą jako świadectwo, że sport może mieć daleko idący wpływ na ludność świata, jednak efekty tych wydarzeń są krótkotrwałe, a zaledwie kilka z nich, jeśli w ogóle którekolwiek, są namacalne.

W związku z tym tracimy ogromna szansę, jeśli sport jako mechanizm jest pomijany przy tworzeniu inicjatyw społecznych na rzecz zrównoważonego rozwoju. W zaprezentowanej koncepcji hybrydowego przedsiębiorstwa społecznego, Cinco Colores, ustanawia brakujące ogniwo pomiędzy rządowymi agencjami i organizacjami sportowymi, które służy jako wzorzec, dla realnych, wykonalnych i trwałych inicjatyw sportowych dla społecznego rozwoju.

Jako członkowie nowoczesnego, rozwiniętego i tak zwanego demokratycznego świata, uważamy, że mamy moralny obowiązek podawać pomocną dłoń tym, którzy mają mniej szczęścia. Poprzez inicjatywy sportowe dla społeczeństwa Fundacja Cinco Colores współpracuje z rządami i organizacjami sportowymi działając na zasadzie katalizatora wpływającego na trwałą zmianę społeczną.

Zasady kapitalizmu i globalizacji w ostatnim ćwierćwieczu podbiły świat i mimo, że generują one wiele korzyści i możliwości, to wpływ ubocznych szkód tych ideologii na niektóre sektory społeczeństwa jest niezaprzeczalny. Jak mówi przysłowie "bogaci się bogacą a biedni biednieją", to w rzeczy samej, kapitalizm i globalizacja pomogły utrwalić to pojęcie.

Fundacja Cinco Colores bynajmniej nie zamierza rozwiązać, czy unieważnić wszystkich problemów społecznych, które zostały utrwalone przez wieki. Niemniej jednak daje zmarginalizowanym, czy wykluczonym społecznie ludziom możliwość, reintegracji społecznej poprzez zaangażowanie w sport..

"Świat nie jest cały skąpany w słońcu i tęczy. To bardzo złe i okropne miejsce, i nie dbam o to jaki jesteś twardy, bo i tak powali Cię na kolana i będzie Cię tak trzymać, dopóki mu pozwolisz. Ty, ja, czy nikt inny nie uderzy Cię tak mocno jak życie. Jednak nie chodzi o to jak mocno uderzysz. Chodzi o to jak silne uderzenie możesz przyjąć i ciągle iść do przodu".-Rocky Balboa

NASZ ZESPÓŁ

Poznaj osoby, które nas wspierają

"Jeden człowiek może być istotnym składnikiem zespołu, ale jeden człowiek nie tworzy zespołu".
Kareem Abdul-Jabbar

Marco Cardenas

Założyciel

Monika Paulina Janota

Prezeska Zarządu

Łukasz Turczanik

Przewodniczący Rady Fundacji

Katarzyna Adamek

Członkini Rady Fundacji

Djibril Diaw

Ambasador Fundacji Senegal

Hlubi Shabalala

Ambasadorka Fundacji Afryka Płd.

Alexander James Owen_Phillips

Ambasador Fundacji Wielka Brytania

CO DALEJ?

Wspieraj naszą misję

MISJA: Wspieramy poprzez sport osoby marginalizowane społecznie!

"Jeśli nie jesteś pewny siebie, zawsze znajdziesz sposób, aby nie wygrać". - Carl Lewis