Powstała pierwsza warszawska młodzieżowa drużyna rugby na wózkach

2022-06-01

Pomysł: Młodzieżowa warszawska drużyna rugby na wózkach - "Cinco Colores Tigers WR"

Opis: Zrealizowaliśmy od czerwca 2022 do czerwca 2023 projekt młodzieżowej drużyny rugby na wózkach w Warszawie. Zapraszamy do kontaktu dzieci i młodzież od 12 roku życia, które chcą rozpocząć przygodę ze sportem paraolimpijskim.

Budżet: 100 000 PLN [ zakup wózków sportowych, wynajem hali, obsługa trenerska i fizjoterapeutyczna - projekt zawieszony z powodu decyzji zarządu Polskiego Związku Rugby na Wózkach.

Dlaczego rugby na wózkach?

Rugby na wózkach to widowiskowa dyscyplina paraolimpijska, która łamie wszelkie stereotypy na temat niepełnosprawności w sporcie. Dlaczego warto?

1. Jedyna dyscyplina typu "full contact' do zawodników i zawodniczek na wózkach

2. W jednym zespole mogą razem grać kobiety i mężczyźni

3. Dyscyplina paraolimpijska obecna na Igrzyskach Paraolimpijskich od 2000 roku.

"Jeśli chcesz być szczęśliwy przez godzinę - zdrzemnij się. Jeśli szukasz szczęścia na dzień - idź na ryby. Jeśli chcesz być szczęśliwy przez miesiąc - weź ślub. Jeśli chcesz być szczęśliwy przez rok - odziedzicz fortunę. Jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - pomóż komuś innemu".

Chińskie przysłowie

Projekt był realizowany w Warszawie na hali AWF Warszawa przez doświadczonych specjalistów w sporcie osób z niepełnosprawnościami i wykwalifikowanych fizjoterapeutów we współpracy z Polskim Związkiem Rugby na Wózkach. Na zdjęciach pierwsza w Polsce młodzieżowa drużyna rugby na wózkach podczas pierwszego treningu na hali AWF Warszawa. Zapraszamy!